Folgaria to jedno z autentycznych górskich miasteczek położonych w włoskim regionie Trentino. Lokalizacja: nieco ponad 30 km na południe za Trydentem, stolicą narciarskiego regionu. Dlaczego warto zaplanować wyjazd narciarski właśnie do Folgarii?

Świetne trasy narciarskie na miejscu

Kupując karnet uzyskujemy dostęp do ponad 100 km tras. W Folgarii są one w całości pokryte systemem naśnieżania. Gwarantuje to doskonałe warunki narciarskie od początku grudnia do końca sezonu narciarskiego. Trasy zjazdowe znajdują się na wysokości 1200-1850 m, na rozległym i dość zróżnicowanym obszarze – przebiegają w obszarze fortyfikacji z I wojny światowej. Sporą dawkę wrażeń zapewnią trasy eksperckie: Agonistica, Salizzana oraz Avez de Prinzep. Wszystkie 3 stanowią miejsce treningów profesjonalistów. Osoby początkujące także będą czuć się tu świetnie: ponad 40% tras w Folgarii to łatwiejsze, niebieskie trasy! W dodatku ośrodek został wyróżniony przez włoskich pediatrów za wysoki stopień bezpieczeństwa i wyjątkową jakość tras dla dzieci. 

Umiarkowane ceny skipassów i free ski

To co narciarze z pewnością docenią to umiarkowane ceny karnetów i specjalne zniżki dla młodszych dzieci. Maluchy do 8 lat pod opieką rodziców jeżdżą zupełnie gratis. Nawet w wysokim sezonie ceny nie przyprawią nas o szybsze bicie serca, a poza głównym sezonem potrafią mile zaskoczyć. Więcej informacji: https://wildholidays.pl/wyjazdy-narciarskie/folgaria/.

Rozległy region i 2 wycieczki w cenie 6-dniowego karnetu

Na region Alpe Cimbra, oprócz Folgarii składa się także Lavarone – miejscowość, gdzie dostępnych jest dodatkowe 25 km tras. Dodatkowo dwa dni możemy spędzić szusując w Andalo (około 35 km tras) i małym Monte Bondone (20 km tras), położonym po prostu po drugiej stronie autostrady A22. Łącznie to 4 narciarskie miejscowości, które możemy poznać w trakcie tygodniowego wypadu na narty. Nie można nie wspomnieć o nartach biegowych – Millegrobbe i Folgaria-Coe to najważniejsze obszary dla miłośników tego typu wysiłku – także w formie wyczynowej. Przez szerokie, ośnieżone polany oraz majestatyczne jodłowe lasy można dotrzeć do niedostępnych bez nart miejsc.

Nie nudź się!

Na nartach i po nartach czeka mnóstwo rozrywek. Jeśli chcecie spróbować nieco szalonej jazdy na rowerach na śnieg – czyli fat bike’ach, wyścigów psich zaprzęgów, saneczkarstwa, snowtubingu (w Lavarone), łyżwiarstwa pod chmurką i w hali, ice cartingu to Alpe Cimbra będzie doskonałym wyborem. W Folgarii znajduje się także Mazinga Snow Park oraz nowe tory do board i ski crossu. Wszystko po to, by wypoczynek był jeszcze przyjemniejszy. W regionie popularne są rakiety śnieżne i nordic walking i spacerowicze zachęcani są do korzystania z tras także po zmroku:)  Restauracje kuszą wyborem tradycyjnych specjałów, m.in. można spróbować sera „Vezzena” oraz innych typowych dań charakterystycznych dla kuchni cymbryjskiej.  

Szkolenia narciarskie dla dzieci i dorosłych po polsku

Polscy instruktorzy czekają także w Folgarii. Propozycji jest sporo i dla dzieci i dla dorosłych – szkolenia grupowe i indywidualne, na wielu różnych poziomach zaawansowania. Odbywają się w wybranych tygodniach ferii oraz dla grup znajomych na zapytanie. Tu więcej informacji: https://wildholidays.pl/szkolka-narciarska/.

Szeroki wybór hoteli i apartamentów – w centrum miasteczka i przy trasach!

Szeroki wybór hoteli zarówno w centrum miasteczka jak i przy trasach może przyprawić o mały zawrót głowy. Hotele z basenami, pysznym jedzeniem, eleganckie, urządzone w górskim stylu oraz te blisko tras zachęcają do rezerwacji pobytu. Lubiane apartamenty także przyciągają gości: można w nich znaleźć zakwaterowanie i dla rodziny i dla grup przyjaciół a przy okazji skorzystać z basenu czy sauny. 

Łatwy dojazd

W łatwy sposób można dojechać samochodem i autobusem. Folgaria jest oddalona tylko o 20 km od bramek autostrady A22. Jadąc z północy zjeżdżamy w Trento Centre a z południa kierujemy się na zjazd Rovereto Nord. Możemy także skorzystać z autostrady A31, która przebiega w pobliżu – tu uważamy na Valdastico (zjazd Piovene Rocchette). Najbliższe lotnisko znajduje się w Weronie i jest oddalone o 90 km. W regionie sprawnie działa także kolej i sieć połączeń autobusowych.

Miejsce pod znakiem sportu i relaksu

Podsumowując: Folgaria i cały obszar Alpe Cimbra to miejsce idealne na rodzinne ferie lub wypad z grupą znajomych. Majestatyczne góry, szeroki wybór hoteli, dostępność szkoły narciarskiej i szeroka oferta dodatkowych atrakcji sprawia, że w Folgarii wyjazd narciarski upłynie pod znakiem sportu i relaksu. 

Szybki kontakt!
Zadwoń do nas +48 536 332 980 lub zostaw numer telefonu do siebie. Oddzwonimy!
+
Wyślij!