ENGELBERG – czarujące miasteczko i fenomenalne trasy dla każdego

ENGELBERG – czarujące miasteczko i fenomenalne trasy dla każdego

ENGELBERG – czarujące miasteczko i fenomenalne trasy dla każdego

Terminy

20-27.03.2021 (pobyty sobota/sobota)

Transport

we własnym zakresie

Apartamenty i Hotel

przy stoku lub ski bus

Wysokość

– maksymalna: 3020 m
– minimalna: 1050 m

Rodzaje nartostrad – 82 km

– niebieskie: 29 %
– czerwone: 56 %
– czarne: 15 %

Wyciągi narciarskie

– niemal 31 wyciągów

FREE SKI = SKI PASS w cenie

Gwarancja zwrotu pieniędzy (COVID-19) – sprawdź ofertę ubezpieczenia

Wyjedź z nami bez kwarantanny po powrocie!

Oblicz cenę swojego wyjazdu

BEZPIECZNY WYPOCZYNEK! Gwarancja 100% zwrotu pieniędzy (COVID-19)!

NARTY W ENGELBERGU

w RODZINNEJ „ANIELSKIEJ GÓRZE”

Miasteczko narciarskie znajduje się u podnóża lodowca Titlis (3238 m n.p.m.), który pokrywa całe północne zbocze „anielskiej  góry” – jak nazwali okoliczny szczyt mnisi, którzy założyli osadę. Narciarzy, oprócz ośrodka narciarskiego, powita w Engelbergu malownicze centrum, niesamowita górska panorama oraz moc atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o całych rodzinach!

NOWOCZESNA INFRASTRUKTURA I TRASY I TO 20 KM OD AUTOSTRADY!

Samo miasteczko, oddalone jest zaledwie o 20 km od zjazdu z autostrady, pół godziny od lotniska w Zurychu, jest także dostępne dla podróżujących koleją. Hotele zlokalizowane są niedaleko tras w urzekającym górskim otoczeniu – stąd wszędzie jest blisko! W Engelbergu na narciarzy i snowboardzistów czekają nowoczesne kolejki i wyciągi, a pracownicy ośrodka dbają, by trasy były doskonale przygotowane. Tu ułatwienia czekają na każdym kroku a skibussy są oczywiście darmowe:)

Titlis & Brunni

dwa ośrodki narciarskie w centrum Szwajcarii

Engelberg to dwa obszary narciarskie liczące ponad ponad 80 km tras i obsługiwane przez 31 wyciągów. Pierwszy z nich to Titlis –  oferuje stoki dla zaawansowanych, ale to także prawdziwy raj dla fanów jazdy off-piste. Natomiast Brunni, nazywane słoneczną stroną Engelberga, polecane jest rodzinom i początkującym narciarzom – znajdują się tu dwa duże narciarskie place zabaw dla dzieci. Ale uwaga! To także tu znajduje się najbardziej stromo poprowadzona kolejka w Szwajcarii – można nią wjechać do punktu, w którym rozpoczyna się czarna trasa Schoenegg… Dalszy ciąg tej historii trzeba już dopisać samemu!

Okrągła i obrotowa

kolejka Rotair

Jednym z symboli miejscowości jest fenomenalna okrągła kolejka, która obraca się wokół własnej osi – Rotair. W ciągu 5 minut jazdy wykonuje pełen obrót o 360 stopni a my spokojnie możemy podziwiać strome zbocza, głębokie szczeliny i ośnieżone wierzchołki gór na horyzoncie. Na górnej stacji czeka niespodzianka – w pogodny dzień ze szczytu widać aż 80 proc. powierzchni Szwajcarii. Kto chętny do zwiedzania z nami?

Śnieg albo… zwrot gotówki!

Takiej unikalnej gwarancji udziela ośrodek narciarski, który może pochwalić się nawet 8 miesiącami ze śniegiem w roku oraz doskonałym systemem naśnieżania. Miejscowość ma także korzystny mikroklimat, a najwyższe partie ośrodka sięgające 3000 m n.p.m. gwarantują śnieg najwyższej jakości. Ktoś chętny do sprawdzenia z nami?

Szczęśliwa skocznia narciarska Gross-Titlis-Schanze

Nazwa miasteczka słusznie kojarzy się ze skokami narciarskim – na skoczni Gross-Titlis-Schanze co roku przed Świętami Bożego Narodzenia odbywają się konkursy Pucharu Świata w tej wymagającej dyscyplinie. Obiekt ten okazał się wyjątkowo szczęśliwy dla naszego rodaka – Jan Ziobro znajduje się wśród rekordzistów skoczni, którzy wylądowali aż na 141 metrze. Jego nazwisko widnieje obok trzech innych sław, które tego dokonały: Janne Ahonena, Simona Ammanna i Andersa Bardala. My oczywiście kibicujemy!

Dla wielbicieli mocnych wrażeń

most Titlis Cliff Walk

Dodatkowy dreszczyk emocji z pewnością zapewni Titlis Cliff Walk – wiszący most w górnych partiach kompleksu o długości 100 metrów. Powstał z okazji setnej rocznicy uruchomienia kolejki linowej Titlis i znajduje się 500 metrów nad przepaścią, a umiejscowienie na 3020 m n.p.m. daje mu tytuł najwyżej położonego mostu wiszącego w Europie. Atrakcja oczywiście w cenie karnetu!

ALPEJSKI KLASYK

Lodowa grota – wstęp za 1 uśmiech

Lodowa grota, która została wykuta we wnętrzu lodowca. Utworzono tu trasę turystyczną o długości około 150 metrów. Temperatura jest stała – zarówno w zimie, jak i w lecie wynosi -1 stopień Celsjusza. Ponad głowami turyści mają 20 metrów lodu, a podczas przejścia można podziwiać lodowe rzeźby. Szczególne wrażenie atrakcja robi latem – gdy w 30 minut można przenieść się z ciepłej doliny do wnętrza lodowca Titlis. Wstęp, podobnie jak na Titlis Cliff Walk, jest bezpłatny.

TAJEMNICZY KLASZTOR BENEDYKTYNÓW...?!

…a na pewno wart obejrzenia! Jego historia sięga początku XII wieku, jednak dzisiejsze zabudowania powstały po pożarze w XVIII w. Na terenie należącym do Benedyktynów znajduje się dolna stacja kolejki „Brunni” i przedsiębiorczy mnisi otrzymują zapłatę za każdego turystę, który wjeżdża do góry.  Benedyktyni kładą także duży nacisk na edukację – znajduje się tutaj słynne gimnazjum, w którym uczy się młodzież ze Szwajcarii i wielu zakątków Europy. A to nie jedyne ciekawostki związane z opactwem – sprawdźcie sami!

Hotele i apartamenty

Hotel Terrace*** - 350 m od centrum, HB i karnet w cenie!

Majestatyczny hotel mieści się w secesyjnym budynku z 1903 r. i przyciąga narciarzy komfortowymi pokojami i sympatyczną atmosferą. Dysponuje pokojami dla 2, 3 oraz 4 osób, niektóre z nich zostały ostatnio odnowione. Restauracja w hotelu serwuje klasyczne dania kuchni europejskiej oraz lokalne przysmaki w postaci bufetu a kolacja złożona z 3 dań (wino i woda w cenie). Od wyciągów dzieli hotel około 850 m a dystans do centrum wynosi 350 m. W hotelu działa bezpłatne WiFI.

Ceny od osoby za tydzień pobytu z HB oraz karnetem w cenie (pokoje Comfort):

  • Osoba dorosła: 1150 CHF ***
  • Dzieci do lat 6: 200 CHF! ***
  • Dzieci do lat 16: 650 CHFW cenie podatek lokalny.

Dodatkowo płatne: napoje zamawiane do kolacji. Parking płatny 5 CHF za dobę, miejsca limitowane wg kolejności przyjazdu.

FREE SKI - tanie szusowanie w Szwajcarii

Oferty typu free ski cieszą się atencją narciarzy – i całkiem słusznie! Także w Engelbergu jest możliwość skorzystania z pakietu zakwaterowanie i skipass w jednej, niższej cenie. Uwaga do tego dzieci mają dodatkowo w cenie 2 godziny dziennie szkolenia grupowego przez 6 dni.

Licencjonowane szkolenia narciarskie

U nas to nie kwiatek do kożucha! Podobnie jak w Maso Corto i Folgarii, także w 4 Dolinach proponujemy nasze sprawdzone warianty szkoleń: indywidualne, grupowe 2-godzinne oraz all inclusive! Wszystko po to, by narciarski urlop minął nie tylko spokojnie ale satysfakcjonująco i bezpiecznie! A jeśli przy okazji widzimy uśmiechy na twarzach naszych podopiecznych to znaczy, że zadanie wykonane w 100%:) Podczas kursów skupiamy się na technice i ogólnej sprawności a nad całością czuwa „Skilehrer” – Michał.

Sprawdzeni instruktorzy

Zajęcia prowadzone są przez licencjonowanych instruktorów, z których każdy posiada aktualne uprawnienia oraz wszystkie odpowiednie zezwolenia. Stale podnosimy nasze umiejętności, uczestniczymy w kursach i szkoleniach, by przekazywać najświeższą wiedzę w najlepszy z możliwych sposobów. Zachęcamy do sprawdzenia osobiście!

Bezpiecznie na stoku

Podczas szkoleń narciarskich najbardziej cieszą nas postępy naszych małych podopiecznych. Z tą myślą zostały przygotowane kursy: grupowe i indywidualne gdzie łączymy naukę z zabawą, a wspólnie spędzony czas staramy się przekuć w narciarski sukces. W tym samym czasie rodzice mogą swobodnie korzystać ze stoków w  Engelbergu i cieszyć się pełnią wakacji!

All inclusive

czyli cały dzień pod okiem instruktora

W godzinach 10-12 proponujemy nasze najlepsze szkolenie grupowe (powyżej), i koncentrujemy się na maksymalnej poprawie umiejętności podczas wspólnych zjazdów i ćwiczeń. W godzinach 12-13 lunch oraz odpoczynek. W popołudniowym bloku zajęć – zwykle w godzinach 13-15 – priorytet ma jazda na nartach i narciarskie zabawy, ale w przypadku niesprzyjających warunków zmykamy do wewnątrz. Na koniec kursu zawody i ceremonia dekoracji!

Koszt 280 € za 6 dni po 5 godzin + lunch płatny dodatkowo!

Szkolenia indywidualne

dla dzieci i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania – super skoncentrowana dawka wiedzy i odpowiednio dobranej serii ćwiczeń, aby uzyskać najlepsze i natychmiastowe efekty. Wspólnie z instruktorem zmierzacie prosto do celu, niezależnie czy jest on sportowy czy czysto rekreacyjny! Uwaga – nasi instruktorzy uwielbiają wyzwania!

Koszt 40 € za 55 minut zajęć dla 1 osoby. Dedykowany wszystkim chętnym!

Szkolenia grupowe gratis

W Wild Holidays staramy się by najlepsza zabawa była stale obecna w grupach najmłodszych narciarzy! I to właśnie na grupowe szkolenia narciarskie kładziemy szczególny nacisk, by oprócz maksymalnego bezpieczeństwa zapewnić super dawkę narciarskiej zabawy. Punktem wyjścia planowanego programu nauczania jest podział na odpowiednie grupy pod względem umiejętności, wieku i predyspozycji. Dzięki temu Ty, jako rodzic, masz pewność, że Twoje dziecko będzie się dobrze bawić w towarzystwie kolegów i koleżanek, a jednocześnie nauczy się poprawnie i bezpiecznie jeździć na nartach.


Szkolenia prowadzimy w 3 turach: od 10 i 12 oraz niekiedy od godziny 14. Dla dzieci jeżdżących!

Raj dla łasuchów: fondue, raclette i... 13 kg czekolady

Szwajcarska alpejska klasyka to oczywiście dania oparte na serze – w tym fondue, czyli aromatyczny kociołek z roztopionym serem i winem podawany z chlebem. Pyszne i sycące jest także gorące  raclette – oba dania są bezkonkurencyjne na „po nartach”. Mali i duzi z pewnością zasmakują w czekoladzie, której przeciętny Szwajcar zjada aż 13 kg rocznie! Całkowicie rozumiemy!

WYPOŻYCZALNIE

Jeśli nie masz swojego sprzętu – nie martw się! W Engelberg znajduje się kilka wypożyczalni, w których znajdziesz wygodne buty oraz narty i deski z topowych kolekcji. Miła i pomocna obsługa pomoże wybrać sprzęt zgodny z Twoimi umiejętnościami i oczekiwaniami, tak, aby codzienne szusowanie było dla Ciebie wygodną i bezpieczną przyjemnością.

Uwaga, ceny od około 100 €.

Testy Völkl - Dalbello - Marker

To już oficjalnie potwierdzone! Podczas wyjazdu do Engelberg będzie można testować najnowsze modele nart Völkl oraz korzystać z topowego sprzętu Dalbello oraz Marker! Za niewielką opłatą (10 € za dzień/opłata serwisowa), możecie sprawdzić wybrane narty w praktyce! Dajcie koniecznie znać przy zgłoszeniach!

Kasia, AgaTA, Michał… opiekun pobytu 24/7

Wild Holidays jesteśmy dla Ciebie na miejscu przez cały czas pobytu. Jeśli macie pytania, potrzebujecie wskazówek, czy po prostu chcecie porozmawiać, poznać ciekawostki regionu lub dowiedzieć się, gdzie można zjeść najlepszą pizzę, Kasia, Agata, Paweł są na miejscu i chętnie spotkają się z Tobą. Nie tylko na stoku!

Ubezpieczenia

Bezpieczne wakacje na stoku to nasz priorytet i dlatego na nadchodzący sezon rekomendujemy oprócz ubezpieczeń narciarskich także zawarcie polisy od kosztów rezygnacji.

Razem z Signal Iduną przygotowaliśmy kompleksowa ofertę, która obejmuje ryzyka związane z epidemią i zachorowaniem na Covid-19.

Dodatkowo rezerwując wakacje z Wild Holidays masz pewność, że w przypadku zamknięcia granic lub zamknięcia obiektu, zwrócimy Ci 100% wpłaty – przelewem, nie w formie vouchera!

BEZPIECZNY WYPOCZYNEK! Gwarancja 100% zwrotu pieniędzy (COVID-19)!

uwielbiamy doradzać

i znamy Engelberg od podszewki! Nasi współpracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania dotyczące nart, hoteli i tras. Wszystko po to byście mogli w 100% wykorzystać zimowy urlop i cieszyć się przyjemnością płynącą z nart!

Nie czekajcie i skontaktujcie się z nami! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!

Warto tu przyjechać!

PARTNERZY

Gwarancja ubezpieczeniowa dla biur podróży

Pobierz plik PDF

Wpis do rejestru organizatorów turystyki

Pobierz plik PDF