Decyzja o wyborze miejsca na spędzenie zimowego aktywnego urlopu zależy na ogół od wielu czynników. Najczęściej przy planowaniu wyjazdu narciarskiego bierzemy pod uwagę: 

  • koszty skipassów i zakwaterowania, 
  • ilość tras i gwarancja śniegu, 
  • łatwość dojazdu i
  • odległość hotelu od stoku, 
  • instruktorzy dla dzieci mówiący po polsku/ przedszkole narciarskie.

Poza tym na plus każdej oferty działa bogata oferta zajęć poza nartami czy specjalne oferty dla rodzin. Którym miejscowościom warto się przyjrzeć z bliska? Dziś skoncentrujemy się na włoskiej miejscowości Maso Corto.

Perfekcyjny Śnieg Na Włoskim Lodowcu I Trochę Adrenaliny

Jego gwarancja to lodowiec i wysokość, na której położona jest ta sympatyczna miejscowość. Stacja narciarska leży na 2000 m n.p.m., a kolej linowa wyciąga na wysokość 3212 m. Tam mają początek urozmaicone trasy: czarne, czerwone i niebieskie, które dodatkowo cechują się zróżnicowaną wystawą stoków. W skrócie: ośrodek pozwala wybór idealnego miejsca na ćwiczenia i zapewnia dużą przyjemność jazdy. 

Szkoła Narciarska w Języku Polskim… Przez Cały Sezon

Na dorosłych i dzieci od 4 lat czekają polscy instruktorzy już od początku grudnia. Chętnie wspomagają początkujących i udzielają rad bardziej zaawansowanym. Popularne są grupowe zajęcia dla dzieci prowadzone przez 6 dni w tygodniu w wymiarze: 2 godzin dziennie i programu całodziennego z lunchem (z instruktorem). Dla maluchów przeznaczone jest przedszkole narciarskie. Tam w towarzystwie maskotek-zwierzaków dzieciaki stawiają na nartach bezpiecznie pierwsze kroki. Dla dorosłych przeznaczone są np. szkolenia indywidualne oraz sportowe, pozwalające poczuć nieco więcej emocji na slalomie lub gigancie. Więcej informacji: info@szkolanarciarska-masocorto.com.pl.

Auto „Odpoczywa” Na Parkingu i Brak Tłoku

Perfekcyjnie przygotowane różnorodne trasy i… brak tłoku. W Maso Corto można spokojnie cieszyć się białym szaleństwem. Korzystamy z około 40 km tras obsługiwanych przez nowoczesne wyciągi – w tym dwa gondolowe. Ograniczona liczba miejsc noclegowych w hotelach przekłada się na komfortowe warunki na trasach. Dla najmłodszych adeptów narciarstwa przygotowano wydzielone miejsce niedaleko hoteli i gondoli na lodowiec – są oddalone maksymalnie o 150 od miejsca zakwaterowania. Także skibuss nie jest potrzebny, a auto może „odpoczywać” przez cały tydzień na parkingu. 

Po Nartach Sanki, po Sankach Basen, po Basenie…?

No właśnie co wybierzesz? Zabiegi z ciekawej oferty wellness – nie ma sprawy! A może wieczorne spotkania przy grzanym winie czy muzyka na żywo? To tylko wybrane atrakcje proponowane przez miejscowość i hotele w Maso Corto. W samej dolinie można także pojeździć na łyżwach, poza nią zwiedzić urocze Bolzano lub Merano – a w tym ostatnim wybrać się na termy. Na łasuchów w okolicy czekają liczne restauracje serwujące włoskie i regionalne dania. Wyborna pizza na miejscu. Jesteśmy pewni, że liczne ciekawostki z regionu i niezwykła historia miejsca zaciekawią i młodszych i starszych. 

Przyjrzyjcie się Specjalnym Ofertom!

W Maso Corto wiele ciekawych ofert czeka na rodziny, zwłaszcza te, które podróżują z młodszymi dziećmi. Maluchy i nieco starsi mogą jeździć na nartach w cenie od 3 euro za dzień a hotele nie policzą ich pobytu do ceny końcowej. Warto nas zapytać o takie specjalne oferty – chętnie podpowiemy najkorzystniejszy wariant! Także fani FREE SKI w Alpach powinni zainteresować się Maso Corto – poza głównym sezonem naprawdę można liczyć na spore rabaty i korzystny stosunek  ceny do jakości. Zobacz naszą ofertę wyjazdów na narty do Włoch!

Szybki kontakt!
Zadwoń do nas +48 536 332 980 lub zostaw numer telefonu do siebie. Oddzwonimy!
+
Wyślij!